Догляд та турбота

Отрути та небезпеки навколо

У дикій природі дорослі коти використовують свої нюхові та смакові відчуття, щоб перевірити, чи не протухла їжа. Вони також обнюхують речі, з якими вони просто ще не знайомі.

Профілактика краще, ніж лікування, тому зберігайте всі очищувальні рідини, ліки, фарби та отрути поза зоною досяжності вашого кошеняти.

Ідентифікація кошеняти

На жаль, кошеня може загубитися. Як стурбований господар, ви захочете повернути його якомога швидше. Саме тому належна ідентифікація настільки важлива — потурбуйтеся про це одразу, щоб бути спокійним надалі.

Мікрочіп містить унікальний код, який допоможе визначити, де перебуває кошеня, та врятувати його, якщо воно загубиться.

Кігті

Гострі кігті вашого кошеняти — це значно більше ніж прикраса для пухнастих лапок! Вони допомагають йому балансувати на гладких та слизьких поверхнях, а також забиратися на об’єкти, що знаходяться високо, та триматися там. Тому важливо, щоб кігті вашого кошеняти були в гарному стані.

Якщо ваше кошеня живе вдома, то стовпчик для дряпання стане чудовим майданчиком для вдоволення природної поведінки.

Ритуал вилизування

Ваше миле маленьке кошеня любить доглядати за собою — насправді, вилизування займатиме більшу частину його дня. Котик не просто насолоджується процесом, це приносить йому користь.

Важливо розуміти потреби кошеняти у догляді.

Сон кошеняти

Кошенята люблять спати. Фактично, більшість котиків спить від 13 до 16 годин на добу. Причина проста: м'ясо є багатим джерелом енергії, а сон після кожного прийому їжі дозволяє зберігати енергію.

Ви, певно, помітили, що воно активне рано вранці або перед заходом сонця.

Догляд за шерстю та вичісування

Ваше кошеня витрачає багато часу на догляд за собою. Вилизування не тільки допомагає йому доглядати за шерстю, але й контролювати наявність паразитів та зміцнювати зв'язки з іншими тваринками.

Від самого початку намагайтеся встановити звичку доглядати за собою.

Відчуття та здібності

Кошенята справді чарівні. Однак, за всією цією чарівністю ховається справжній хижак. Можливо, вони не живуть так, як їх товариші в дикій природі, але в них так само гарно розвинутий слух, зір, нюх, смакові та тактильні відчуття — усе необхідне для полювання.

Воно має дивовижну координацію, може стрибати з місця, залазити на що завгодно і балансувати в найхиткіших місцях.

Природні інстинкти

Тепер ви гордий власник кошеняти — і для вас важливо, щоб ваш будинок був максимально комфортним для нього. Найкращий спосіб зробити це — зрозуміти, чому ваш малюк поводиться саме так, як поводиться.

Слід переконатися, що ваш котик може виражати свої природні потреби, не спричиняючи надто великої шкоди.

Режим дня кошеняти

Звичайно, вам хочеться, щоб ваше чарівне маленьке кошеня швидко звикло та було щасливим у новій оселі. Щоб допомогти кошеняті, варто налагодити його розпорядок дня та привити корисні звички.

Немає кращого способу розвивати його природний інстинкт полювання, ніж через гру.

Безпечний дім для кошеняти

Ваше кошеня — природжений дослідник. Дозволяючи йому досліджувати навколишнє середовище, ви допоможете йому створити свою власну безпечну територію.

Однак якими б обережними ви не були, ваш хоробрий маленький дослідник все одно може потрапити в халепу.

У квартирі чи на вулиці?

Ваш котик буде жити в будинку чи на вулиці? Дізнаючись про його природні інстинкти, ви зможете забезпечити йому комфортне та щасливе життя будь-де.

Якщо кошеня живе на вулиці, вашому маленькому мисливцю вистачатиме розваг.

Ваш малюк нарешті вдома

Вашому допитливому кошеняті знадобиться якийсь час, щоб призвичаїтися до свого нового помешкання.

Заохочуючи кошеня відтворювати природну поведінку, ви допоможете йому швидше пристосуватися

Коли ви не вдома

Коли ви від’їжджаєте у відпустку або вам просто потрібно залишити кошеня на декілька днів, потрібно буде подумати про найкращий спосіб догляду за ним, коли ви не знаходитеся поруч.

Якщо у вас є друг або родич, який любить котів, чому б не попросити його посидіти з котиком?