Кастрація та стерилізація

Як і в дикому середовищі, ваш кіт матиме природне бажання «мітити» свою територію. Кішка ж «в сезон», ймовірно, буде галасливою та неспокійною, ковзати по підлозі. Стерилізація допоможе запобігти цій поведінці. Більше того — це позитивно впливає на здоров’я вашого улюбленця.

Стерилізувавши котика, ви захистите і поліпшите його здоров'я.

У кошеняти проблеми з животиком

Як і у вас, травна система вашого кошеняти перетворює їжу, яку він їсть, в енергію. Якщо кошеня харчується неправильно, воно може страждати на болі в животику, діарею та запори.

Якщо у вашого котика стався приступ блювоти, то, ймовірно, нема про що турбуватися.

Якщо у кошеняти блохи чи глисти

Блохи: симптоми та лікування Бліх легко помітити та, на щастя, нескладно вивести. Вони коричнево-чорні, і ви зможете побачити, як вони рухаються на шерсті вашого кошеняти

Зверніться за порадою до вашого ветеринара.

Застуда кошеняти

Протягом перших дев'яти місяців життя кошенята вразливі до застуди. Отже важливо уважно слідкувати за самопочуттям кошеняти.

Більшість симптомів лікуються ретельним домашнім доглядом

Здорові зубки кошеняти

Ваше кошеня — хижак від природи. Це означає, що його зуби еволюційно сформувалися для розривання цільного м’яса, а не для жування подрібненого. Так само, як і тваринам в дикій природі, вашому малюку потрібно підтримувати здоров’я зубів, щоб їсти та вичісувати себе належним чином.

Привчіть вашого котика до перевірки ротової порожнини з раннього віку.

Вакцинація кошеняти

Як відповідальний власник, ви переймаєтеся здоров’ям вашого кошеняти та прагнете захистити його від хвороб. Вакцинація особливо важлива, оскільки вона допоможе запобігти появі багатьох розповсюджених захворювань. Як тільки кошеняті зроблять усі необхідні щеплення, ви можете бути спокійними, що забезпечили йому найкращий захист.

Хоча ваш котик був вакцинований, як і раніше, важливо, щоб він щороку отримував щеплення.

Як слідкувати за здоров’ям вашого кошеняти

У природному середовищі великі кішки вилизують одна одну для підтримання соціальних відносин всередині прайду. Подібним чином ви можете зміцнити зв'язок з вашим кошеням, регулярно вичісуючи його.

Будьте якомога ніжнішими, супроводжуйте процес погладжуванням

Введення харчування для дорослих котів

Коли ваш маленький котик наблизиться до свого першого дня народження, він буде готовий перейти до збалансованого дорослого раціону, який відповідає його новим потребам.

Ваше кошеня буде готове спробувати дорослу їжу в 1 рік

Поради з годування

У природі дорослі коти точно знають, що їм потрібно їсти. Годуючи кошеня правильною їжею та в потрібний час, ви будете підтримувати його природні інстинкти справжнього мисливця.

Ваше кошеня зовсім крихітне, але воно буде рости в 15 разів швидше, ніж дитина!

Меню для кошеняти

Як і коти в дикій природі, ваше кошеня — справжній хижак. Його зуби, язик і травна система спеціально призначені для вживання м'яса. Тому щоб кошеня могло задовольнити свої природні поживні потреби, важливо, аби харчування було правильним.

Враховуючи такі комплексні потреби, важливо годувати кошеня спеціальними готовими раціонами.

Візит до ветеринара

З моменту, коли ви вперше принесете кошеня додому, ви несете відповідальність за здоров’я та добробут пухнастика. Тому важливо одразу відвести його до місцевого ветеринара для проведення першого огляду Надалі зберігайте усі документи, що стосуються здоров'я котика, та номер телефону ветеринара в одному зручному місці.

Під час огляду погладьте і поговоріть із вашим котиком, щоб він почувався в безпеці.

Отрути та небезпеки навколо

У дикій природі дорослі коти використовують свої нюхові та смакові відчуття, щоб перевірити, чи не протухла їжа. Вони також обнюхують речі, з якими вони просто ще не знайомі.

Профілактика краще, ніж лікування, тому зберігайте всі очищувальні рідини, ліки, фарби та отрути поза зоною досяжності вашого кошеняти.

Ідентифікація кошеняти

На жаль, кошеня може загубитися. Як стурбований господар, ви захочете повернути його якомога швидше. Саме тому належна ідентифікація настільки важлива — потурбуйтеся про це одразу, щоб бути спокійним надалі.

Мікрочіп містить унікальний код, який допоможе визначити, де перебуває кошеня, та врятувати його, якщо воно загубиться.

Кігті

Гострі кігті вашого кошеняти — це значно більше ніж прикраса для пухнастих лапок! Вони допомагають йому балансувати на гладких та слизьких поверхнях, а також забиратися на об’єкти, що знаходяться високо, та триматися там. Тому важливо, щоб кігті вашого кошеняти були в гарному стані.

Якщо ваше кошеня живе вдома, то стовпчик для дряпання стане чудовим майданчиком для вдоволення природної поведінки.

Ритуал вилизування

Ваше миле маленьке кошеня любить доглядати за собою — насправді, вилизування займатиме більшу частину його дня. Котик не просто насолоджується процесом, це приносить йому користь.

Важливо розуміти потреби кошеняти у догляді.

Сон кошеняти

Кошенята люблять спати. Фактично, більшість котиків спить від 13 до 16 годин на добу. Причина проста: м'ясо є багатим джерелом енергії, а сон після кожного прийому їжі дозволяє зберігати енергію.

Ви, певно, помітили, що воно активне рано вранці або перед заходом сонця.

Догляд за шерстю та вичісування

Ваше кошеня витрачає багато часу на догляд за собою. Вилизування не тільки допомагає йому доглядати за шерстю, але й контролювати наявність паразитів та зміцнювати зв'язки з іншими тваринками.

Від самого початку намагайтеся встановити звичку доглядати за собою.

Відчуття та здібності

Кошенята справді чарівні. Однак, за всією цією чарівністю ховається справжній хижак. Можливо, вони не живуть так, як їх товариші в дикій природі, але в них так само гарно розвинутий слух, зір, нюх, смакові та тактильні відчуття — усе необхідне для полювання.

Воно має дивовижну координацію, може стрибати з місця, залазити на що завгодно і балансувати в найхиткіших місцях.

Природні інстинкти

Тепер ви гордий власник кошеняти — і для вас важливо, щоб ваш будинок був максимально комфортним для нього. Найкращий спосіб зробити це — зрозуміти, чому ваш малюк поводиться саме так, як поводиться.

Слід переконатися, що ваш котик може виражати свої природні потреби, не спричиняючи надто великої шкоди.